денькомп'ютерника02

14 лютого – День комп’ютерника

14 лютого вважається неофіційним днем комп’ютерника.

Мало хто знає, що 14 лютого – це не лише День закоханих, а й професійне свято.  У 1946 році, щоправда 15 лютого, запустили перший у світі комп’ютер ENIAC. ENIAC став першим комп’ютером, який вирішував реальні практичні завдання: обраховував балістичні таблиці армії. До речі, саме від ENIAC сучасні комп’ютери успадкували двійкову систему числення. 

До початкової розробки ENIAC було залучено шість жінок-програмісток — Мерлін Мельцер, Кетлін Макнальті, Бетті Дженнінгс, Бетті Снайдер, Франсіс Білас та Рут Ліхтерман.

Мало хто знає, що перший в континентальній Європі комп’ютер був створений в Україні понад 60 років тому в 1951 році. Перша ЕОМ називалася Малою електронною лічильною машиною – «МЕОМ». Незважаючи на скромне слово «Мала», вона налічувала 6000 електронних ламп і ледь вмістилася в лівому крилі будівлі гуртожитку колишнього монастирського селища Феофанія в 10 км від Києва. Машина була створена в лабораторії обчислювальної техніки Інституту електротехніки АН УРСР під керівництвом академіка Сергія Олексійовича Лебедєва.

Ще одна розповідь із історії ЕОМ в нашій країні, про винаходи вченого кібернетика В. Глушкова, який працював у Києві, якому як і С. Лебедєву не дали змоги втілити свої проєкти у життя. Приклад приховування історії росіянами. В. Глушков працював в Інституті кібернетики, який був розташований в м. Київ. Всі фото і більшість описаних робіт проводилося в Києві. 

Надкушене яблуко на логотипі Apple примушує пригадати жарт про українську ментальність: «як не з’їм, то понадкушую!»

У жарті є доля правди – без українця в Apple не обійшлося. Стівен Джобс починав свою зіркову кар’єру не сам, а разом з вихідцем з України – Стівеном Возняком.

Уперше інформація про День комп’ютерника в Україні з’явилася у 2009. Більш розгорнута інформаційна кампанія була проведена в 2011 році, коли відомості про цей день потрапили у віртуальний простір.

Для пересічного громадянина, коли зачіпається тема роду занять його колег або знайомих, в поняття «комп’ютерник» може вкладатися все, що завгодно, лише б це хоч якось асоціювалося з комп’ютерною технікою. І в цьому є певний сенс.

Зараз це не тільки розробники і аналітики комп’ютерних систем, програмісти і оператори різних комп’ютерних пристроїв. Це і інженери з автоматизованих систем керування, інженери з супроводу баз даних, адміністратори серверів і багато інших, чиї професійні обов’язки пов’язані з досконалим знанням комп’ютерної техніки і умінням вирішувати різноманітні завдання, де без її застосування просто не обійтися.

 

Поділитися в мережі