21 листопада - День Гідності та Свободи

21 листопада – День Гідності та Свободи

День Гідності та Свободи — знакове державне свято, встановлене на честь початку двох революцій: 2004-го та 2013 років.

Цей день — символ творення новітньої історії держави, пам’ятна дата, що вшановує мужність та патріотизм українців, які відстояли свої споконвічні цінності: свободу, демократію та європейськість.

21 листопада 2013 року на Майдан Незалежності вийшло півтори тисячі людей — на знак протесту проти того, що тодішній президент Віктор Янукович відмовився підписувати угоду про асоційоване членство України в Європейському Союзі.

Гідність і свобода — це портрет сучасного українця. Кожного — військового, рятівника, поліцейського, волонтера й лікаря, енергетика й залізничника… Це незмінна характеристика нас усіх як народу. Нашої сили й волі, нашої наснаги до боротьби, нашої сміливості й уміння усілякими засобами протистояти ординській навалі.

Сьогодні рівно 10 років від початку Євромайдану, що переріс у Революцію Гідності.
Уже 10 років ми платимо надвисоку ціну за нашу мрію.
Цього дня запитуємо себе, чи завжди гідно вшановуємо тих, хто віддав життя за Незалежність України? Героїв Небесної Сотні, військових, які полягли за понад 9 років російсько-української війни, та цивільних, які загинули внаслідок ракетних обстрілів упродовж 636 днів широкомасштабного вторгнення рф в Україну?

Ми вважаємо, що необхідно про це говорити, розповідати молодому поколінню, у чому проявляється Гідність та Свобода українського народу, чому це так важливо для усіх нас. Саме тому учні 7-В класу підготували сьогодні доповіді на теми: “Історія виникнення Дня Гідності та Свободи”, “Зв’язок свята з Помаранчевою революцією та Революцією Гідності”, “Чому ДЕнь Гідності та Свободи важливий під час війни”. Під час обговорень зробили висновки: чому Свобода і Гідність — першочергові в житті українського народу. А учні 8-А відвідали Музей Революції Гідності, де вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні.

Ми віримо, що неодмінно переможемо російського агресора на полі бою, помстимося за кожного полеглого в цій десятирічній війні. Адже тільки завдяки їм ми вільні творити майбутнє у нашій незламній Україні!