23 листопада - День акварелі

За ініціативою мексиканського художника Альфредо Гуаті Рохо 23 листопада у всьому світі відзначають День акварелі. Митець вважав, що акварель – не гірше живопису і може повноцінно передавати красу світу. Свято відзначають, починаючи з 1991 року.
Назва техніки походить від схожих французьких та італійських слів, які у буквальному перекладі означають “водний”, адже корінь слова “aqua” у перекладі з латинської означає “вода”.

Велика кількість художників присвятили власне життя акварелі: Ежен Делакруа, Поль Сезанн, Джон Сінгер Сарджент, Петро Соколов, Карл Брюллов, Лев Лагоріо, Михайло Врубель, Іван Рєпін, Василь Кандінський та багато інших.

Як правило, вже напередодні Міжнародного дня акварелі у різних містах світу за безпосередньої участі Спілок акварелістів проводять виставки картин художників, які працюють в такій цікавій техніці живопису.

Наша школа теж долучилась до святкування Міжнародного дня акварелі. Діти виконували свої малюнки на різноманітні теми. Зокрема учні 4-В класу на уроці природознавства у своїх роботах відобразили підводний світ Тихого океану за допомогою акварелі. Учні 2-Г і 3-В використовували акварель для відображення мінливості пір року, перехід природи від осені до зими.

 

Поділитися в мережі