27 березня - Міжнародний День театру

Всесвітній або Міжнародний День театру, як надбання культури і вшанування всіх працівників театру від режисерів, акторів, сценографів до білетерів, відзначається щорічно 27 березня.

Ініціатива святкування належала Міжнародному інституту театру і зусиллям відомого театрального діяча та актору з Франції Жаку Кокто, який і оголосив про цей день у 1962 році.

Чому 27 березня ?

За переказами прем’єра першої театральної вистави у Стародавньому Римі відбулася саме 27 березня.

 Девіз цього свята: “ Театр – засіб взаєморозуміння і зміцнення миру між народами”. Саме в цей день у Києві оголошують лауреатів театральної премії “Київська пектораль”. Цього року її отримав “Театр на Подолі 3600” за відеовиставу “Камінний гість” за п’єсою  Лесі Українки, яка представлена online.

Наш шкільний театр “Світанок” завжди навесні готував прем’єрний показ вистави. Це були постанови “Жадібний гном”, “Тяп і Лапа”, “Коваль щастя”, “Кайдашева сім’я”, “Запорожець за Дунаєм”. Ми неодноразово брали участь у районному фестивалі “Країна див”, завжди отримували призові місця. Цього року ми почали роботу над п’єсою Надії Симчич “Богатирі з Котигорошівки”, але з-за карантину не змогли дійти до фінішу, але сподіваємось що прийде і до нас час прем’єри !

Хочеться пригадати слова про театр з п’єси корифею українського театру, видатного актора і драматурга І.К.Карпенка -Карого “Суєта”:

“…Сцена – мій кумир, театр – священний храм для мене !

В театрі грать повинні тільки справжню літературну драму, де страждання душі людської тривожать кам’яні серця, і, кору ледяну байдужності на них розбивши, проводить в душу слухача жадання правди, жадання загального добра, а пролитими над чужим горем сльозами убіляють його душу паче снігу! Комедію нам дайте, комедію, що бичує сатирою страшною всіх і сміхом через сльози сміється над пороками і заставляє людей, мимо їх волі, соромитись своїх лихих учинків. Служить таким широким ідеалам любо!”

Поділитися в мережі