3 грудня – Міжнародний день людей з особливими потребами

Проведення Міжнародного дня людей з інвалідністю спрямовано на привернення уваги до проблем цієї категорії суспільства, захист їх гідності, прав та благополуччя, на переваги, які отримує суспільство від участі інвалідів в політичному, соціальному, економічному і культурному житті. В Україні проведення цього дня встановлене Указом Президента, починаючи з 1993 року.

Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав інвалідів і їх участі в житті суспільства. Саме тому учителі нашої школи сьогодні проводили виховні години «Толерантне ставлення до людей з особливими потребами», присвячені цьому дню.

Зокрема у 7-В класі пройшла виховна година «Дивіться на нас як на рівних». Метою заходу було привернути увагу до проблем людей з особливими потребами. Хто став інвалідом в дитинстві, чи в дорослому житті. Класний керівник розповіла про день людей з особливими потребами, ознайомила з комплексом законів, які прийняті нашою державою і регулюють всі аспекти життя людей з інвалідністю. Діти розповідали про інвалідність як соціальне явище, а потім про соціальний захист, рівні права, толерантність до людей з інвалідністю. Учні висловлювали думки стосовно питання рівності і доброго ставлення до цих людей. Пролунали вірші про доброту і легенда про Янгола Доброти.

А от учні 8-Б складали пам’ятки про ставлення до людей з особливими потребами та обговорювали приклади допомоги їм.
Учні зробили висновок, що толерантність кожного з нас, милосердя та увага допоможуть спростити життя людей з обмеженими можливостями.

Поділитися в мережі