8 ВЕРЕСНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ГРАМОТНОСТІ

8 ВЕРЕСНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ГРАМОТНОСТІ

МІЖНАРОЖНИЙ ДЕНЬ ГРАМОТНОСТІ – один з міжнародних днів, що відзначаються в системі Організації Об’єднаних Націй. Цей день щорічно святкується 8 вересня. Грамотність – свято для людства, яке досягло вражаючого прогресу в цій галузі, довівши кількість грамотних людей у світі до чотирьох мільярдів.

Однак грамотність для всіх – дітей, молоді та дорослих – ще не до кінця досягнута мета. Боротьба з неписьменністю як і раніше залишається завданням величезного масштабу і складності. Незважаючи на помітні успіхи багатьох країн, більше 860 мільйонів дорослих залишаються неписьменними, а більше 100 мільйонів дітей не ходять до школи.

Безліч дітей, молодих людей і дорослих, охоплених шкільними або іншими освітніми програмами, не відповідають рівню, необхідному для того, щоб їх можна було вважати грамотними в умовах сьогоднішнього світу, що стає все більш складним. Існує явна необхідність у розгортанні програм поширення грамотності.

Вміння читати – лише мала частина вміння бути грамотною людиною, а ось здатність використовувати прочитане, отримуючи вигоду для себе, оточуючих вас людей, близьких і сім’ї – це більш вагома частина вміння бути грамотним, хоча і не завжди вирішальна. Згідно з прогнозами, молодим фахівцям, щоб знайти роботу і бути конкурентно спроможними на ринку праці, вкрай необхідні будуть такі навички, як комунікабельність, вміння працювати в команді, здатність творчо та інноваційно підходити до вирішення поставлених завдань, а також критичне мислення.

Цікаві факти про грамотність

  1. У світі тільки в 19 країнах ступінь грамотності у жінок вище в порівнянні з чоловіками. А з 143 держав в 41 країні ймовірність бути безграмотною у жінки в два рази більше, ніж у чоловіка.
  2. Неграмотність процвітає не тільки в бідних, але і, як вказує організація ЮНЕСКО, в багатших країнах, таких як Єгипет, Бразилія, Китай.
  3. У 15 державах світу понад 50% дітей не мають навіть основної загальної освіти.
  4. Всеукраїнський перепис населення, показав, що в Україні на 2010 рік 91% населення має закінчену середню і вищу освіту.

Мова – живий організм, здатний ловити найтонше пульсування життя. Державна мова – інструмент єднання суспільства. Повноцінне функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території держави є гарантією збереження ідентичності української нації та зміцнення державної єдності України.

Мова є своєрідним генетичним кодом нації, складовою частиною і засобом творення національної культури. Світова наука має аргументовані докази того, що українська мова є одна з найстаріших і найяскравіших мов за своєю мелодійністю та виразністю. Величний Кобзар – Тарас Шевченко був переконаний, що поки жива мова в устах народу, доти живий і народ.

 

Поділитися в мережі