День пам’яті захисників донецького аеропорту

День пам’яті захисників донецького аеропорту

“Кіборги” вистояли, не вистояв бетон”, – фраза, яка ввійшла в історію разом із подвигом українських бійців. Бої за Донецький аеропорт – одні з найзапекліших у війні на сході України. Звитяжна оборона летовища стала символом незламності та бойового духу нашого війська, а їхній подвиг забуттю не підлягає.
20 січня, у День вшанування пам’яті захисників Донецького аеропорту, ми вшановуємо незламних Героїв Донецького аеропорту, які 242 дні боронили Донецький аеропорт, оборона якого тривала з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року і закінчилась після повної руйнації старого та нового терміналів. В обороні аеропорту також брали участь волонтери і медики.

За стійкість і незламність українських захисників назвали “кіборгами”. Вони стали символом мужності та відданості ідеалам вільної та незалежної України. У період з 18 до 21 січня 2015 року внаслідок підриву окупантами терміналу ДАП загинуло 58 кіборгів, тож 21 січня було прийнято рішення відвести українських військовослужбовців з нового терміналу, який був повністю зруйнований і не придатний для оборони. Захищаючи Донецький аеропорт, загинули понад 200 українських захисників, поранено понад 500. Багатьох із них відзначено державними нагородами, деяких — посмертно. За час оборони аеропорту, з травня 2014 року по січень 2015 року, в його захисті по ротації взяли участь понад 2,500 військових і добровольців.
Це приклад того, як треба боротись за нашу країну. Коли людська стійкість міцніша за сталь і бетон. Коли вистояти практично неможливо, але стояти треба до кінця. Коли честь і гідність понад усе. Кіборги назавжди залишаться в історії символом непереможності України!
Пам’ятаємо і вклоняємось нашим героям!

Поділитися в мережі