День Європи

Європейський Союз — це сім’я демократичних країн, що спільно працюють задля миру і процвітання. Днем народження Європейського Союзу вважається 9 травня.

1950 року  міністр закордонних справ Франції Робер Шуман представив усьому світові своє бачення майбутнього єдиної Європи – ключ до миру та добробуту на континенті у той час, коли люди ще не відійшли від травм минулої війни . Декларація Шумана вважається відправною точкою на шляху до Дня Європи. Іноді його називають «День Шумана». Перше визнання Дня Європи відбулось у Раді Європи у 1964 році.

Україна безпосередньо межує з Євросоюзом (сумарна протяжність кордону України з ЄС сягає близько 1400 км. Потрібно виходити з того, що в інтересах Євросоюзу – забезпечити мир і стабільність на своїх кордонах, мати сусідами політично стабільні, демократичні й економічно розвинуті держави з прогнозованою і дружньою зовнішньою політикою.

Вступ до Європейського Союзу держав, з якими Україна має традиційно добрі відносини, сприятиме просуванню українських  інтересів у ЄС. 

Країни ЄС мають спільний прапор, який являє собою синє поле з дванадцятьма золотими зірками в центрі, розміщеними по колу, і символізує союз народів Європи.

День Європи

 

Кількість зірок незмінна, коло є уособленням єдності, число 12 — абсолютної досконалості. Це також і кількість місяців року, і кількість цифр на циферблаті годинника, і кількість  апостолів Ісуса Христа.

Найближчі тижні та місяці мають бути вирішальними для долі та майбутнього України, визначивши їхній розвиток на багато поколінь уперед.

І йдеться не тільки про збройний опір агресорові. Так, перемога у війні та звільнення окупованих територій є завданням саме зараз. Це обов’язково відбудеться – у силі наших ЗСУ, які вже мають підтримку партнерів з Альянсу, немає сумнівів. Технічний процес розпочався. Але потрібне його політичне затвердження. І зараз треба допомогти його здобути. Шлях України до ЄС  незмінний!

 

Поділитися в мережі