Головна Події Державні свята День захисників і захисниць України
День захисників і захисниць України

День захисників і захисниць України

Свято встановлене 14 жовтня 2014 р. указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості. Цим же указом скасовано указ Президента України Леоніда Кучми 1999 р., яким встановлювалося свято — День захисника Вітчизни, що відзначалося щорічно 23 лютого.

Неробочий день

Пізніше Президент Порошенко виступив з ініціативою зробити з 2015 р. День захисника України державним святом і неробочим днем із внесенням відповідних поправок до Кодексу законів про працю.

5 березня 2015 Верховна Рада України ухвалила за основу та в цілому президентський законопроєкт, яким пропонується зробити вихідним днем День захисника України 14 жовтня.

Через реформу церковного календаря в Україні 28 червня 2023 року Президент України Володимир Зеленський підписав указ про зміну дати святкування з 14 на 1 жовтня, а також вніс до Верховної Ради України законопроект про відповідне перенесення дати неробочого дня.

Встановлення гендерної рівності

3 серпня 2021 року Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України» № 1643-ІХ, який парламент ухвалив 14 липня 2021 року. Документ сприяє гендерно збалансованому висвітленню ролі військовослужбовців у захисті нашої країни та належному вшануванню воїнів обох статей. Адже багато жінок нарівні з чоловіками беруть участь у захисті суверенітету й територіальної цілісності України.

Згідно із законом, назва свята «День захисника України», яке щороку відзначається 14 жовтня, змінюється на «День захисників і захисниць України». Закон набрав чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто з 4 серпня 2021 року.

Зміна дати

У зв’язку з реформою церковного календаря в Україні, Покрова Пресвятої Богородиці з 2023 року відзначатиметься 1 жовтня. 28 червня 2023 Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт про перенесення Дня захисника України з 14 жовтня на 1 жовтня, який було ухвалено 14 липня 2023 року. 28 липня Зеленський підписав законопроєкт та Указ Президента № 455/2023 «Про внесення змін до деяких указів Президента України», відтак, дата відзначення свята була остаточно перенесена.

Поділитися в мережі
 • 00

  днів

 • 00

  годин

 • 00

  хвилин

 • 00

  секунд

Дата

01 Жов 2024

Мітки

Державні свята
Категорія