35-ТІ РОКОВИНИ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ. Герої-ліквідатори

35-ТІ РОКОВИНИ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ. Герої-ліквідатори

Ті, що першими увійшли в атомне полум`я…

…Це був невидимий, жорстокий ворог, з яким ніхто не знав, як боротися, від якого нічим було захиститися. Оскаженілий мирний атом. Ми вже ніколи не дізнаємося, що було б із країною і нами усіма, якби 26 квітня 1986 року, в перші години й хвилини після аварії на Чорнобильській АЕС, вони не вступили в майже безнадійний двобій із вогнем.

Чи розуміли вони, що їх чекає? Чи вагалися? Чи була перед тим тяжка внутрішня боротьба із самим собою? І про це ми теж ніколи не дізнаємося.

І хоч відтоді вже минуло багато років, виросло два покоління і нові трагедії затьмарили жертвами старі, згадаємо знову поіменно тих, хто тоді, в 1986-у, першим увійшов у атомне полум`я, і вже не повернувся.

Валерій Ходемчук 

Володимир Шашенок 

Олександр Лелеченко 

Володимир Тишура 

Володимир Правик 

Віктор Кібенок 

Василь Ігнатенко 

Микола Ващук 

Леонід Топтунов 

Микола Титенок 

Віктор Проскуряков 

Анатолій Шаповалов 

Костянтин Перчук 

Катерина Іваненко

Клавдія Лузганова 

Валерій Перевозченко 

Лише завдяки самопожертві ліквідаторів наслідків катастрофи, багато з яких заплатили за це власним життями і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення. За різними даними, протягом лише одного місяця після Чорнобильської катастрофи від отриманого опромінення загинуло від 30 до 200 пожежників і працівників АЕС.

На початковому етапі зусиль з мінімізації наслідків величезного викиду радіоактивних речовин до робіт залучалися військовослужбовці строкової служби. Пізніше, влітку 1986 і далі, величезний обсяг робіт виконували залучені військові запасу та вільнонаймані працівники. За неповними даними, через чорнобильський майданчик пройшли понад 600 тисяч осіб. Працювали вахтовим методом – приїздили одні, отримували максимально допустиму дозу радіації й їхали назад. На зміну приїздили інші.

Сьогодні ми згадуємо їх – тих, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав за нас своє життя у ядерному котлі.

Саме тому у 5-6-х класах були проведені виховні години «Чорнобильська катастрофа: 35 років опісля – що далі?». Учні ознайомилися з причинами та наслідками катастрофи. Разом із вчителями переглянули архівні фото і художні матеріали, що ілюструють події катастрофи.

Поділитися в мережі