денькосмонавтики05

Всесвітній день авіації і космонавтики

7-го квітня 2011-го року, на рівні Генеральної Асамблеї ООН, була прийнята резолюція, в якій 12-те квітня проголошено Міжнародним днем польоту людини в космос. До Всесвітнього дня космонавтики ми зібрали кілька причин чому ми можемо пишатися нашою державою у сфері підкорення космосу.

В Україні цей день має назву «День працівників ракетно-космічної галузі України» і закріплений Указом Президента України від 13 березня 1997 року, його святкування відповідно проводиться щорічно 12 квітня. Україна зарекомендувала себе як космічна держава на самих витоках космонавтики. Значних успіхів наші співвітчизники досягають і сьогодні. Українець був у відкритому космосі. А український прапор навіть кілька разів!

Поки єдиний астронавт України, який побував у космосі – це Леонід Каденюк. У космос він полетів понад 20 років тому у складі американської команди на шатлі Columbia. Його політ на кораблі NASA став і досі є справжнім проривом для космонавтики незалежної України. «У 1997 році вперше український гімн пролунав у відкритому космосі»,– розповів космонавт.

Український прапор у космосі був декілька разів. Так, космонавт NASA Рендольф Брезник розгорнув на орбіті Державний прапор України. Видатна жінка з українським корінням підкорила космос! Гайдемарі Стефанишин-Пайпер є однією з найуспішніших астронавтів NASA. Американка з українським корінням була у космосі двічі, загалом 27 діб. І здійснила при цьому 5 виходів у відкритий космос. У 2007 вона вперше побувала в Україні.

Українці будують космічний транспорт.
Хоча українці не мають можливості самостійно відправляти космічні екіпажі, ми постійно беремо участь у створенні космічного транспорту.

Україна – космічна держава, з багатим минулим та впевненим потенціалом на майбутнє. Українцям дійсно є, чим пишатися!

Зі святом працівників ракетно-космічної галузі України!

 

Поділитися в мережі