Всеукраїнський проєкт з профорієнтації та побудови кар'єри

Всеукраїнський проєкт з профорієнтації та побудови кар’єри

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Концепція державної системи професійної орієнтації населення» від 17 вересня 2008 року № 842, Оперативного плану Міністерства освіти і науки України на 2021 рік від 06 січня 2021 року № 30, наказу МОН від 21.04.2021 № 446 (із змінами) «Про організацію та проведення комунікаційної кампанії освітніх реформ в частині профорієнтаційної роботи», з метою сприяння учням старших класів закладів загальної середньої освіти свідомо обрати професію своєї мрії, стати успішними у житті та реалізувати себе в Україні, Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» розпочинає реалізацію Всеукраїнського проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії» (далі – Проєкт).

В рамках цього Проєкту планується проведення комплексу комунікаційних заходів:

• профорієнтаційне тестування та консультування,
  • створення мультимедійних інформаційних курсів у міжнародному форматі SCORМ, щодо сучасного ринку праці та актуальних професій,
  • онлайн­екскурсії до найкращих українських компаній та організацій тощо.

Всі вищезазначені послуги – безкоштовні та розташовані на єдиному ресурсі онлайн https://www.hryoutest.in.ua/⇒

Інструкція kористування порталом Всеукраїнського проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри
«Обери професію своєії мрії»

1. Зайдіть на Всеукраїнський портал з профорієнтації та кар’єрного консультування www.hryoutest.in.ua (далі – Портал) та зареєструйтесь (вікно реєстрації знаходиться в правому верхньому куті). Після успішної реєстрації на Порталі автоматично створиться Особистий Кабінет, у якому буде з’ являтися інформація про його кроки з вибору майбутньої професії в рамках даного Проєкту.

Всеукраїнський проєкт з профорієнтації та побудови кар'єри

2.Пройдіть профорієнтаційне тестування на Порталі: просто клікніть «Розпочати».

Всеукраїнський проєкт з профорієнтації та побудови кар'єри

З. Отримайте результат тестування, який буде відправлений на електронну пошту, яку ви вказали при реєстрації та у формі тестування протягом 1-2 днів (після обробки результатів фахівцями).

4.Замовте онлайн-консультацію кар’єрного радника (для цього натисніть на кнопку «Замовити» на Порталі). Вкажіть свої дані, оберіть зручні для вас і підлітка дату, час консультації та залиште номер телефону, на який вам зателефонує консультант в обрані вами дату, час. Після замовлення консультації на електронну адресу, яку ви вказали при реєстрації, прийде повідомлення про підтвердження дати та часу консультування. Увага! Консультація відбувається НЕЗАЛЕЖНО від того, чи пройшли ви тестування.

Всеукраїнський проєкт з профорієнтації та побудови кар'єри

5. Ознайомтеся з цікавими та корисними відеороликами та пройдіть у форматі SCORМ мультимедійні курси щодо трендів ринку праці, можливостей працевлаштування в Україні, особливостей психологічних типів тощо (для цього на Порталі натисніть кнопку «Дивитись»). Ви можете повертатись до цього розділу, адже він буде постійно поповнюватися корисними онлайн-курсами та відео.

Всеукраїнський проєкт з профорієнтації та побудови кар'єри

б. Прогляньте онлайн-екскурсії на українські підприємства та організації, щоб побачити на власні очі, у яких умовах та за якими професіями можна працювати в Україні (для цього на Порталі в меню зайдіть у розділ «Відвідай успішні компанії» та натисніть на кнопку «Відвідати екскурсію»). Ви можете повертатись до цього розділу, адже постійно додаватимуться нові екскурсії.

Всеукраїнський проєкт з профорієнтації та побудови кар'єри

7. Ознайомтесь із ТОП-100 професій, які доступні в Україні: умовами праці, зарплатою, вакансіями, перспективами, цікавими фактами. Найголовніше – дізнайтесь, якими навичками необхідно володіти, щоб успішно працювати за цими професіями. Усе це можна дізнатися з мультимедійних курсів у форматі SCORМ (для цього на Порталі в меню «Ще>> знайдіть розділ «Професії»). Ви потрапите на сайт партнера Проєкту – «Освітній хаб міста Києва».